Stor Perde

Kumaş Stor Perde

Kumaş Stor Perde Temizliği:
Kumaş Stor perdeler, mekan umumi veya çok tozlu olmadıkça kolay toz ve leke tutan perdeler değildir. Aprenin sertleştirici özelliği sayesinde toz veya kir, kumaşın içine kolaylıkla işlemez. Haftalık yapılacak nemli bezle temizlik, kumaşın uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır. Ufak lekeler ise, kurşun kalem silgisiyle rahatlıkla yok edilebilir.

Screen stor perdeler, güneş ışınlarını kırıcı özelliği ile özellikle iş yerlerinde dış cephelerde tercih edilen perde sistemlerindendir. İçeriğin bulunan cam elyaf sayesinde güneşten korunma ve zararsız güneş ışınlarından yüksek düzeyde istifade etmenizi sağlar. Alev almaz, isteğe bağlı olarak motorlu ve uzaktan kumandalı yapılabilir. Stor perdelerde yıkanabilen kumaşlar, polyester ve sun screendir.

Polyester kumaş 4 – 6 yıllık ömrü boyunca en fazla 2 – 3 defa yıkanabilir. Yıkama düz bir zemine kumaşı yatırarak yapılmalı ve fazla yıpratılmamalıdır. Ayrıca kumaşın kırılmamasına özen gösterilmelidir.

Sun screen kumaşın yıkamada herhangi bir problemi yoktur ve istenildiği kadar yıkanabilir. Sun screen apresiz olduğundan kumaşın apresinin bozulması gibi birşey söz konusu değildir.

Zebra Stor Perde

Zebra perdeler, hem güneşlik hem de tül görevini gören ve aynı zamanda estetik görünüm ile mekanlara farklı bir hava katan perde sistemidir.

Tül ve kalın kumaşların sıralı şeritler halinde dokunur ve elde edilen kumaş çift kat stor perde mekanizması halinde çalışır.

Zinciri sayesinde kalın kumaşları sıralı olacak şekilde ayarlandığında mekana güneş ışığının girmesi engellenir.

Tül ve kalın kumaşın sıralı şekilde ayarlanması halinde ise içeriyi güneş ışıklarının hoş bir şekilde aydınlatması sağlanır.

Duble Tül Stor Perde

Çiftli sistem tül stor perdelerimiz birbirinden bağımsız 2 adet perde gurubundan oluşmaktadır. Ön kısmı Tül perde, arka kısmı stor perdeden oluşmaktadır. Çiftli sistem perdelerimizde iki adet mekanizma zinciri bulunmaktadır.

Gündüz arka kısımdaki storu yukarı çekerek gün ışığının odanıza girmesini sağlayabilirsiniz. Çiftli sistem Tül – Stor perdelerimizin tül kısmı ? oranında ışık geçirmektedir.

Çiftli sistem Tül – Stor perdelerimizin stor kısmı 0 oranında ışık geçirmektedir. Çiftli sistem Tül – Stor Perde modellerimiz güneşlik ve tül perdeyi aynı kasada farklı mekanizmada barındırdığı için maliyet açısından diğer perdelere göre daha ekonomiktirler.